Kategoria: Polska 2050

Warsztaty przygotowywania świec okopowych!

Wczoraj uczestniczyłem z Szymonem Hołownią w warsztatach przygotowania świec okopowych zorganizowanych przez wolontariuszy Stowarzyszenia Polska 2050. To był nie tylko pracowity, ale również pełen dobrych rozmów czas.


Przygotowaliśmy ponad 100 sztuk świec, a łącznie w ostatnim czasie Helena Targowicz z lokalnej grupy Skawina wyprodukowała ponad 500 świec przerabiając 120 kg parafiny. Świece trafią na ostrzeliwaną, odciętą od prądu i ogrzewania Ukrainę. To realna pomoc jaką możemy nieść.

 

Czym jest świeca okopowa? To puszka aluminiowa wypełniona zrolowanym kartonem, dodatkowo zalanym woskiem. Taka konstrukcja sprawia, iż ‘świeca’ jest nie tylko źródłem światła, ale pozwala też na ogrzanie się lub zagotowanie wody. Można powiedzieć, że to swoisty rodzaj kuchenki polowej. Jej wielkim plusem jest łatwość wykonania i niski koszt materiałów.

 

Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i nieustannie otwarte serca na drugiego człowieka. A Małgorzacie Szostak i Pawłowi Ślizowi za koordynację całej akcji.
Zbiórka puszek, resztek wosku i kartonów trwa cały czas. Jeśli chcesz się włączyć napisz w komentarzu lub wiadomości prywatnej.

Kontakt

Rafał Komarewicz
Poseł na Sejm RP

ul. Królowej Jadwigi 86
30-212 Kraków

+48 519 537 120

biuroposelskie@komarewicz.pl

Napisz do nas
Proszę podać poprawne imię i nazwisko.
Proszę podać poprawny adres e-mail.
Proszę podać poprawny numer telefonu.
Wiadomość nie może być pusta
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb.