Kategoria: Polska 2050

Przedsiebiorco, mamy dla Ciebie rozwiązania!

Zbyt często spotykam się z opiniami, że prowadzenie mikro lub małej firmy w Polsce uchodzi dziś za przejaw odwagi, brawury, czasami wręcz desperacji.


Mnóstwo młodych, utalentowanych ludzi z ogromnym potencjałem, każdego dnia traci entuzjazm i chęć do rozwijania siebie i własnego przedsiębiorstwa, będąc tłamszonym i zasypywanym kolejnymi kontrolami i obowiązkami przez aparat państwa rządzonego przez Prawo i Sprawiedliwość.

 

Najwyższy czas skończyć z niesprawiedliwym systemem i zaproponować przedsiębiorcom rozwiązania, które sprawią, że rozwijanie własnego biznesu stanie się szansą na nowoczesną gospodarkę, dobre miejsca pracy i kapitalne projekty.
Uwolnijmy potencjał i wymagajmy! Skoro przedsiębiorcy mają być wzorowi, Państwo musi odpowiadać za swoje błędy! I działać na szóstkę!

 

👉Wprowadźmy proste przepisy dla małych i mikro firm - jak to jest, że mały rzemieślnik musi spełniać tak rygorystyczne warunki jak globalna korporacja?
👉 Nie każmy przedsiębiorcom co rusz uczyć się nowych przepisów podatkowych. Państwowe daniny musza być proste, przejrzyste i zmieniane jak najrzadziej.
👉 Nie może być tak, że przedsiębiorca płaci VAT od wystawionej faktury, niezależnie od tego czy już otrzymał pieniądze od kontrahenta!
👉 Składka zdrowotna bodaj nigdzie na świecie (poza Polską), nie jest podatkiem! Jej wysokość musi być stałym kosztem przedsiębiorcy, a nie zależeć od przychodów!
👉 Dlaczego opłacający składkę pracownik nie jest ubezpieczany przez ZUS podczas zwolnienia lekarskiego przez 33 dni? To nie może być koszt przedsiębiorcy! Zmieńmy to!

Kontakt

Rafał Komarewicz
Poseł na Sejm RP

ul. Królowej Jadwigi 86
30-212 Kraków

+48 519 537 120

biuroposelskie@komarewicz.pl

Napisz do nas
Proszę podać poprawne imię i nazwisko.
Proszę podać poprawny adres e-mail.
Proszę podać poprawny numer telefonu.
Wiadomość nie może być pusta
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb.