Kategoria: Kraków

Stwórzmy razem przestrzeń dla kobiet. Podpisz petycję!

Sugerując się prośbami i sugestiami krakowianek oraz wychodząc naprzeciw ich potrzebom i oczekiwaniom, które poznaliśmy podczas specjalnego wydarzenia jakim była gala "Kraków dla Kobiet", chcielibyśmy na nowo zagospodarować tzw. "Strzelnicę" na Woli Justowskiej, jako miejsce przyjazne kobietom - przestrzeń dla ich spotkań, rozwoju i dbania o siebie. Serdecznie zapraszam do wsparcia naszej inicjatywy i złożenia poniżej podpisu pod petycją!


Petycja
 
Do: Prezydent Miasta Krakowa, Jacek Majchrowski

Szanowny Panie Prezydencie,

spotykając się z mieszkankami Krakowa bardzo często słyszę, że w naszym mieście brakuje przestrzeni rozrywkowo-integracyjnej dedykowanej dla kobiet. Temat ten pojawił się także podczas, organizowanej przeze mnie i Anetę Wątor, gali „Kraków dla kobiet”.
 
Za kilkanaście dni kończy się najem tzw. „Strzelnicy” przez Muzeum Fotografii w Krakowie (“MuFo Strzelnica”). Sugerując się prośbami i sugestiami krakowianek oraz wychodząc naprzeciw ich potrzebom i oczekiwaniom, chcielibyśmy zagospodarować tę powierzchnię jako miejsce przyjazne właśnie kobietom.  
 
Mogłaby to być przestrzeń do spotkań, organizacji eventów i wspólnego spędzania czasu. Mieszkanki Krakowa mogłyby widywać się tam z inspirującymi, znanymi kobietami bądź specjalistami w dziedzinach, które są dla krakowianek interesujące (chociażby z zakresu psychologii, rozwoju, ale też np. samoobrony). Powstać mogłaby także przestrzeń, w której działałby klub czytelniczy czy dyskusyjny. Z dużych zainteresowaniem kobiet spotkałaby się również oferta zajęć sportowych, takich jak joga czy pilates. Część „Strzelnicy” mogłaby zostać dostosowana również do potrzeb matek z dziećmi, gdzie odbywać by się mogły specjalne zajęcia dla maluchów.
 

Krakowianki potrzebują przestrzeni, w której mogłyby się integrować i wspólnie spędzać czas. Miejsca, w którym kobiety i matki mogłyby, w przyjaznej i bezpiecznej atmosferze, zwiększać swoją aktywność i spełniać się w sferze społecznej.


Wierzę, że przedstawione argumenty przekonają Pana Prezydenta do podjęcia działań na rzecz stworzenia takiej przestrzeni w „Strzelnicy” na Woli Justowskiej.
 


 

Z wyrazami szacunku

Rafał Komarewicz

Przewodniczący Rady Miasta Krakowa

 
 

Kontakt

Rafał Komarewicz
Przewodniczący Rady Miasta Krakowa

Plac Wszystkich Świętych 3-4
31-004 Kraków

+48 519 537 120

rafal@komarewicz.pl

Napisz do nas
Proszę podać poprawne imię i nazwisko.
Proszę podać poprawny adres e-mail.
Proszę podać poprawny numer telefonu.
Wiadomość nie może być pusta
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb.