Kategoria: Kraków

Potrzeba nam jasnych, konkretnych i zrozumiałych standardów dotyczących ochrony krakowskiej zieleni!

Chciałbym, aby ustanowieniem takich standardów ochrony zieleni zajął się specjalnie stworzony zespół zadaniowy złożony z ekspertów, a także przedstawicieli strony społecznej.


W obliczu ostatnich, kontrowersyjnych wydarzeń związanych m.in. z wycinką drzew pod inwestycję "Tramwaj do Mistrzejowic", jak również w odpowiedzi na wniosek i petycję mieszkańców Krakowa z "Akcji Ratunkowej dla Krakowa" postanowiłem złożyć uchwałę kierunkową, w której zobowiązuje się Prezydenta Krakowa do stworzenia dokumentu - standardów ochrony zieleni na terenie Gminy Miejskiej Kraków.


Takie jasne przepisy pozwolą nam w przyszłości uniknąć sporów i niepokojów społecznych, które w przypadku ostatniej wycinki drzew uważam za zasadne. Brak konkretnych standardów budzi dezinformację - to zrozumiałe, że mieszkańcy mogą nie wiedzieć i nie rozumieć, dlaczego konkretne procesy inwestycyjne wymagają wycinki np. istniejących drzew. Odpowiednio wypracowane wymagania będą też obowiązującą wskazówką i zakresem możliwości działania dla planistów poszczególnych inwestycji. Odpowiednie przepisy sprawią, że urzędnicy będą wiedzieć jak planować inwestycje, by chronić zieleń.


Chciałbym, aby ustanowieniem takich standardów ochrony zieleni zajął się specjalnie stworzony zespół zadaniowy złożony z ekspertów, a także przedstawicieli strony społecznej - mieszkańców Krakowa, zwłaszcza tych zaangażowanych w bieżące życie miasta i ratowanie zieleni.

Kontakt

Rafał Komarewicz
Poseł na Sejm RP

ul. Królowej Jadwigi 86
30-212 Kraków

+48 519 537 120

biuroposelskie@komarewicz.pl

Napisz do nas
Proszę podać poprawne imię i nazwisko.
Proszę podać poprawny adres e-mail.
Proszę podać poprawny numer telefonu.
Wiadomość nie może być pusta
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb.